Sport

Brazili dëshiron të vazhdojë vallëzimin edhe kundër Kroacisë

 

Brazili dëshiron të vazhdojë vallëzimin në Kupën e Botës, kur të përballet me Kroacinë të premten për një vend në gjysmëfinale. Brazilianët e kanë bërë të qartë se nuk do të tërhiqen nga festimi i golave në Katar me vallëzim, pavarësisht kritikave të marra nga disa.

Dueli i parë çerekfinal mes Kroacisë dhe Brazilit luhet nga ora 16:00 në “Education City Stadium”.