Sport

Botërori i Katarit për Van Gaalin është i mbushur me përqafime, puthje e kërcime

 

Tri fitore larg titullit që i ka shpëtuar Holandës në tri raste. Dhe trajneri veteran, Louis van Gaal, e ka mbushur Botërorin e tij në Katar me përqafime, puthje dhe kërcime.

Duke udhëhequr përfaqësuesen e vendit të tij për herë të tretë në moshën 71-vjeçare, Van Gaal është trajneri më i vjetër i këtij botërori. Ai gjithashtu mund të jetë më i guximshmi, duke ecur pranë fushës me një kravatë ngjyrë portokalli, kostum të errët dhe këpucë të lustruara.