Sport

Këto janë shtatë veçoritë që e bëjnë Mbappen yll të futbollit

 

Doha, 7 dhjetor (BBC) - Franca do të takohet me Anglinë në çerekfinale të Botërorit të shtunën dhe një lojtar në veçanti është në mendjen e të gjithëve.

Sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe, është padyshim një prej lojtarëve më të mirë në botë për momentin.