Sport

I panjohur para Botërorit, Ramos del në skenë me “hat-trick”

 

Në ndeshjen e tij të parë si titullar te Portugalia, Gonçalo Ramos tregoi se ai ka aftësi të mira - dhe gola - për të zëvendësuar Cristiano Ronaldon. Madje, edhe në Kupën e Botës.

Sulmuesi 21-vjeçar shënoi “hat-trick” të martën, pasi çuditërisht ishte startues kundër Zvicrës në vend të Ronaldos, rekordmenit për më së shumti gola të shënuar në nivelin ndërkombëtar. Portugalia fitoi ndeshjen me shifrat 6:1 dhe kaloi për herë të tretë në çerekfinale të Kampionatit Botëror.