Sport

Muzgu për Busquetsin, i fundit nga kampionët e Spanjës

 

Sergio Busquets qëndronte në mes të fushës, me duart në ijë, dhe me një pamje të mërzitur në fytyrën e tij. Ai arriti suksesin më të madh të futbollit me Spanjën dhe tani ishte goditur nga eliminimi i tretë radhazi i ekipit nga një turne i madh me penallti, këtë herë 3:0 nga Maroku pas barazimit 0:0 pas 120 minutave të martën në raundin e 1/8 së finales të Kupës së Botës.

“Ajo që bëmë ishte dominimi i lojës, por na mungonte goli, ky është realiteti”, tha trajneri i Spanjës, Luis Enrique, duke pranuar humbjen pa zemërim apo pikëllim. “Nuk ka kuptim të ndëshkosh veten”.