Sport

Australiani që nuk luajti fare siguron fanellën e Messit

 

Mesfushori i Australisë, Cameron Devlin nuk luajti asnjë minutë në Kampionatin Botëror, por ai u largua nga Katari me një çmim shumë të madh pasi arriti ta shkëmbejë fanellën me Lionel Messin.

Devlin arriti ta sigurojë fanellën e Messit pas ndeshjes së 1/8 të finales, të cilën Australia e humbi 2:1 nga Argjentina. Madje, në këtë ndeshje Messi shënoi gol dhe ishte më i miri në fushë.