Sport

Daliq: Modriqi nuk do të pensionohet pas Botërorit

Luka Modriq - Kroacia - Katar 2022
Foto: AP
 

Seleksionuesi i Kroacisë, Zlato Daliq ka thënë se ylli i Real Madridit, Luka Modriq nuk do të tërhiqet nga ekipi përfaqësues pas Botërorit në Katar.

“Ky nuk do të jetë turneu i fundit për Modriqin”, deklaroi Daliq në konferencën pas ndeshjes ndaj Japonisë. “Ai do të vazhdojë të luajë për Kroacinë, unë jam absolutisht i sigurt për këtë. Luka vazhdon të punojë shumë dhe ai vazhdon të përmirësohet. Ne do të kemi nevojë për të edhe për disa kohë në të ardhmen”, ka thënë Daliq.