Sport

Fazlija: Serbia ka mbetur në një terr sportiv

Aferdita Fazlija
 

Ish-seleksionuesja e Kosovës në futboll në konkurrencë të grave, Afërdita Fazlija, ka thënë se ndeshja e së premtes mes Zvicrës e Serbisë, ishte më tepër se ndeshje futbolli.

Zvicra e fitoi ndeshjen me rezultatin 3:2 dhe u kualifikua në 1/8 e Botërorit “Katar 2022”. Xherdan Shaqiri shënoi një nga golat e Zvicrës, ndërsa Granit Xhaka ishte kapiten dhe shtyllë në mesfushë.