Sport

Anglia në çerekfinale, fiton bindshëm ndaj Senegalit

 

Anglia nuk ka pasur telashe për të zënë vend në çerekfinale të Kupës së Botës në Katar.

Në kuadër të një të tetës së finales, Anglia fitoi bindshëm dhe relativisht lehtë ndaj Senegalit. 3:0 ishte rezultati në fund të ndeshjes në stadiumin “Al Bayt” në Al Khor. Anglezët kanë shënuar golat nga aksione të bukur. Dhe çështjen e fituesit thuajse e mbyllën në pjesën e parë. Ndeshja nuk ishte prej atyre të nivelit më të lartë në Botëror, por Anglia bëri aq sa i duhej për të fituar bindshëm.