Sport

Dita e madhe e Botërorit po afrohet për portierin e Francës dhe Polonisë

FOTO: AP
 

Do të jetë ditë e madhe për portierët me reputacion të madh, kur fituesja në fuqi e Kupës së Botës, Franca, takohet me Poloninë, në rundin e një të tetës së finales së Botërorit të dielën.

Hugo Lloris do ta barazojë një rekord për “Les Bleus”, katër vjet pasi e ngriti lart trofeun si kapiten. Kundërshtari i tij në portë, Wojciech Szczesny, është pritës i penalltive, i mençur, i cili po e shijon këtë turne më shumë se çdo lojtar tjetër.