Sport

Notat e “blick.ch” për Shaqirin e Xhakën

 

Granit Xhaka u shpall nga FIFA lojtari më i mirë i ndeshjes së Zvicrës me Serbinë. Për mediat helvetike, më i miri ishte Xherdan Shaqiri. Shaqiri shënoi golin e parë dhe nisi aksionet për dy të tjerët.

Nga Blick, Shaqiri u vlerësua me notën gjashtë – maksimale.