Sport

Australia synon një “shok” tjetër në Botëror, ta eliminojë Argjentinën

 

Qendërsulmuesi i Australisë, Mitchell Duke, luan në divizionin e dytë japonez. Mesfushori Ajdin Hrustiq i Veronas - skuadra e fundit në Serie A të Italisë - është lojtari i vetëm i ekipit që luan në pesë ligat më të mira të Evropës.

Pas mbijetesës së papritur në fazën e grupeve të Kupës së Botës, australianët do të mbështeten edhe një herë në punën ekipore, në vendosmërinë dhe besimin te vetja, kur të përballen me Argjentinën e mbushur me yje në 1/8 e finales.