Sport

Protestuesit me flamurin e ylberit i ndalohen ndeshjet e Botërorit

 

Protestuesit i cili vrapoi në fushë gjatë një ndeshje të Kupës së Botës duke mbajtur një flamur me ngjyrë ylberi dhe i veshur me një bluzë të kaltër “Superman” me mesazhe në mbështetje të Ukrainës dhe grave iraniane, iu ndalua të martën të marrë pjesë në ndonjë ndeshje gjatë turneut në Katar.

Komiteti organizativ i Kupës së Botës tha në një deklaratë se “individi i përfshirë u lirua menjëherë pasi u largua nga fusha” dhe se ambasada e tij ishte informuar.