Sport

Brazili shkatërron Serbinë, shënon vetëm dy gola

Foto: AP
 

Brazili është dëshmuar si një prej pretendentëve më të mëdhenj për titullin e botës në Katar. Në ndeshjen e parë në Botëror, Brazili ka shkatërruar me lojë Serbinë. Dhe në fund ka fituar vetëm 2:0.

Fitorja e Brazilit është dashur të jetë dukshëm më e thellë në bazë të asaj që yjet e kësaj përfaqësuese kanë shfaqur në fushën e lojës. Brazili ka sulmuar vazhdimisht dhe ka krijuar raste pa ndalë. Por çuditërisht realizoi vetëm dy gola.