Zyrtare: Matiq i bashkohet Unitedit

Zyrtare: Matiq i bashkohet Unitedit

31 July 2017 17:07

Një ditë pas publikimit të fotografisë së Nemanja Matiqit me fanellë të Manchester Unitedit, është zyrtarizuar transferimi i tij te ky klub.

Mesfushori serb ka kaluar nga Chelsea tek Unitedi dhe ka nënshkruar kontratë trevjeçare, me opsion për zgjatje edhe për një vit.

28-vjeçari është lavdëruar nga trajneri Jose Mourinho, që ka thënë se “Matiq përfaqëson besnikërinë, konsistencën, ambicien dhe lojtar ekipor”.

Matiq do të bartë fanellën me numrin 31.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme