Sport

Grupi C: Trajneri francez Renard dhe Arabia Saudite përballen me një Botëror të vështirë

 

Kontinenti i ri, por problemi i njëjtë për trajnerin Herve Renard. Francezi po e udhëheq një ekip tjetër në Kupën e Botës - Arabinë Saudite pas Marokut më 2018 - dhe përsëri shorti nuk ka qenë i mirë për të. Arabia Saudite hap turneun e Katarit kundër Lionel Messit dhe Argjentinës.

“Ne kemi një grup të vështirë ndeshjesh, por si trajner apo lojtar ju ëndërroni të kualifikoheni në Kupën e Botës dhe të përballeni me më të mirët”, tha Renard. “Ekipet më të mira në botë vijnë gjithmonë me synimin për ta fituar atë, por gjithmonë ka befasi. Kur je një nga skuadrat më të vogla në turne, duhet të mbështetesh në rezultatet befasuese”.