Sport

Tottenhami ia cakton çmimin Sonit

Foto: Reuters
 

Pas interesimit të Real Madridit dhe Liverpoolit, drejtuesit e Tottenhamit i kanë caktuar çmimin sulmuesit Son Heung-min.

Për ta lënë të lirë jugkoreanin në fund të këtij sezonit, Tottenhami po kërkon hiq më pak se 70 milionë euro. Son është njëri prej sulmuesve më të dalluar në Premier League dhe te Tottenhami janë të gatshëm ta shesin për shumën që po e kërkojnë.