Sport

Dembele e Lewandowski shkëlqejnë në fitoren e Barcelonës

 

Ousmane Dembele dhe Robert Lewandowski kanë shkëlqyer të dielën mbrëma në fitoren e dytë rresht të Barcelonës në La Liga. Barcelona mposhti Athletic Bilbaon 4:0 në kuadër të xhiros së 11-të në elitën e futbollit spanjoll.

Dembele shënoi golin e parë në minutën e 12-të me ndihmën e sulmuesin polak. Më pas, sulmuesi francez asistoi në tri golat tjerë.