Sport

Kosova mbahet mirë, por mposhtet nga Sllovenia

 

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ishte në epërsi deri në minutën e 25-të, por megjithatë u mposht nga Sllovenia. Ndeshja e luajtur të dielën në Prishtinë në praninë e afro 1000 shikuesve përfundoi me rezultatin 29:24 në të mirë të Sllovenisë.

Sllovenia i ka të gjithë lojtarët në nivelin e lartë evropian dhe ishte favorite e madhe. Por sllovenëve u është dashur të angazhohen shumë për të fituar pikët e radhës në kualifikimet për Euro 2024.