Sport

Lojtarët që kanë shënuar më së shumti gola brenda një viti

 

Me Erling Haalandin që shënon gola vazhdimisht për Manchester Cityn kanë nisur edhe debatet nëse ai mund të thyejë rekorde të tjera në këtë edicion.

Norvegjezi ka kaluar rekorde të ndryshme në Premier League, Ligën e Kampionëve dhe te Manchester City po ashtu.