Sport

Napoli kualifikohet në fazën nokaut të Championsit

 

Napoli e ka siguruar kualifikimin në fazën nokaut të Ligës së Kampinëve, dy xhiro pa përfunduar fazë e grupeve. Të mërkurën mbrëma në stadiumin “Diego Maradona”, Napoli e ka mposhtur Ajaxin me rezultatin 4:2, në kuadër të Grupit A.

Për ekipin italian ishte fitorja e katërt në po aq ndeshje dhe me 12 pikë siguron kalimin tutje. Vendasit shënua dy gola në pjesën e parë.