Sport

Ilir Daja: Fitorja për gjithë Kosovën

 

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja ka thënë se fitorja ndaj Sivassporit ishte për gjithë Kosovën dhe futbollin e saj. Daja ka lavdëruar lojtarët e tij.

“Futbollistët e Ballkanit ja dedikojnë gjithë Kosovës dhe ngritjes së futbollit në Kosovë këtë fitore. Këta djem kan personalitet, karakter. Me gjithë se kishim gjithë ato mungesa, lojtarët që u futën e vazhduan atë përpjekje që bënë lojtarët e formacionit. Të mungoi kapiteni, Gripshi, Astrit Thaqi, Bekteshi dhe Leo Abazinuk është e lehtë, por i përballuam”, ka theksuar Daja.