Sport

Salzburgu vendos rekord në Ligën e Kampionëve

 

Ecuria e Salzburgut austriak në Ligën e Kampionëve vazhdon të jetë pozitive në ndeshjet në shtëpi.

Të martën mbrëma, Salzburgu fitoi 1:0 kundër Dinamos së Zagrebit dhe vazhdon të mbetet i pamposhtur në gjashtë ndeshjet e fundit në shtëpi, në Ligën e Kampionëve.