Sport

Daja i matur, Rrahmani optimist për rezultat pozitiv në Turqi

 

“Merhaba Sivas” ishte përshëndetja e trajnerit të Ballkanit, Ilir Daja në fillim të konferencës së tij për shtyp para duelit me Sivassporin. Sikurse edhe para ndeshjeve tjera të Ballkanit në Ligën e Konferencës, edhe këtë herë Daja u tregua i matur në deklaratat e tij. Krejt çka premtoi ai për këtë ndeshje, ishte se kjo përballje do të jetë një spektakël për tifozët e pranishëm në stadium. Ai vlerësoi lart kundërshtarin nga Turqia dhe pranoi se ekipi i tij do ta ketë një ndeshje tejet të vështirë. Ballkani është mysafir i Sivassporit në duelin e xhiros së tretë të Grupit G të Ligës së Konferencës. Kjo ndeshje zhvillohet të enjten dhe nis në orën 18:45. Pas dy ndeshjeve të luajtura në këtë garë deri më tani, Ballkani ka vetëm një pikë. Ndërkohë, Sivaspori ka katër pikë, sa i ka edhe Slavia si lidere.

“Merhaba Sivas. Përshëndetje të gjithëve. Jemi në ndeshjen e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Konferencës. Sigurisht se ndeshja me Sivassporin do të jetë shumë e vështirë, pasi përballë kemi një ekip të fortë. Sivasi dhe Slavia kryesojnë grupin pas dy ndeshjeve të luajtura dhe kjo flet për cilësinë e këtij ekipi. Kemi të bëjmë me një ekip të fortë dhe këtë e kemi parasysh”, ka thënë Daja. “Pavarësisht moshës së lojtarëve që e bëjnë Sivasin ekip me më përvojë se ne, ata kanë përvojë edhe në garat evropiane. Ne kemi një ekip të ri në moshë dhe gjithashtu pa përvojë në garat e tilla.