Sport

Milani mbetet tre muaj pa Calabrian, dy javë pa Kjaerin

 

Skuadrës së Milanit i ka kushtuar shumë fitorja e fundit kampionale ndaj Empolit (3:1).

Ekipi nga Serie A, ka njoftuar të mërkurën se pas lëndimeve të pësuara në këtë përballje, mbrojtësi i krahut, Davide Calabria, dhe qendërmbrojtësi, Simon Kjaer, do të duhet të pauzojnë.