Sport

Lautaro në dyshim ndaj Barçës

 

Pas Romelu Lukakut, Interi mund të jetë edhe pa sulmuesin tjetër, Lautaro Martinez, për ndeshjen ndaj Barcelonës në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, ka vënë në dyshim paraqitjet e Lautaros në këtë përballje, që luhet të martën mbrëma në Itali dhe i takon Grupit C të Championsit. Lautaro ka pësuar një dëmtim të muskulit të këmbës në ndeshjen e fundit kampionale ndaj Romës, të cilën Interi e humbi 2:1.