Sport

Kampioni assesi të këndellet, humb thellë nga Ponte Prizreni

 

Prizren, 2 tetor (KD) - Kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli, assesi të gjejë fitoren në këtë edicion. Të dielën mbrëma në Prizren, Ylli u mposht bindshëm nga Ponte. Ndeshja e xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll përfundoi me rezultatin 98:82.

Prizrenasit në fakt kanë dominuar plotësisht dhe vazhdimisht kanë pasur epërsi të lartë. Madje në shumicën e kohës epërsia ishte mbi 20 pikë.