Sport

Daku shënon dhe ia siguron një pikë Muras

 

Mirlind Daku ka shënuar gol në minutën e katërt të kohës shtesë për skuadrën e Muras, që fitoi një pikë në udhëtim te Domzhale, në kuadër të xhiros së 11-të të elitës së futbollit slloven.

Daku i asistuar nga Dardan Shabanhaxhaj shënoi me kokë. Ishte goli i shtatë sezonal për të dhe aktualisht është golashënuesi më i mirë në kampionatin slloven. Ai e humbi edhe një mundësi për të shënuar nga penalltia në minutën e 65-të.