Sport

Usyk e quan Furyn të “çmendur” pasi kërkoi 500 milionë funte për një përballje

 

Kampioni botëror në peshën e rëndë në boks, Oleksandr Usyk ka kritikuar britanikun Tyson Fury dhe thotë se ai ka kërkuar 500 milionë funte për një përballje për unifikim të gjithë titujve të mëdhenj të botës, raporton “The Sun’.

Ukrainiasi Usyk ka mposhtur britanikun Anthony Joshua për herë të dytë në gusht, duke mbrojtur titujt në versionet WBA, IBF, WBO dhe IBO.