Sport

Sllovenia me lojtarë të Barcelonës në Prishtinë

 

Barcelona është fituese në fuqi e Ligës së Kampionëve në hendboll. Dhe dy lojtarë të kësaj skuadre më 16 tetor do të paraqiten në palestrën e vogël të Pallatit të Rinisë në Prishtinë. Bëhet fjalë për sllovenët Blazh Janc dhe Domen Makuc.

Janc e Makuc janë përfshirë në Përfaqësuesen e Sllovenisë për ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues për Kampionatin Evropian të hendbollit që në vitin 2024 mbahet në Gjermani. Në kuadër të grupit të shtatë kualifikues, Sllovenia më 13 tetor e pret Bosnjë-Hercegovinën në Maribor, ndërsa më 16 tetor luan ndaj Kosovës në Prishtinë.