Sport

Kosova në kërkim të fitores për të mbetur e dyta

 

Me fitore e nisi dhe me fitore synon që edhe ta mbyllë edicionin e tretë të Ligës së Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës në futboll më 2 qershor kishte fituar 2:0 ndaj Qipros në Larnaca. Tani e pret Qipron në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në ndeshjen që vlerësohet vendimtare. Jo për vendin e parë që ishte synimi, por për ta shmangur vendin e fundit, përkatësisht për të përfunduar në pozitën e dytë. Pozita e fundit në grup do të rrezikonte që Kosova të bjerë në Ligën D të Ligës së Kombeve.

Ndeshja Kosova – Qipro luhet të martën nga ora 20:45. Në të njëjtën kohë luhet edhe ndeshja tjetër e Grupit 2 të Ligës C në mes të Greqisë dhe Irlandës së Veriut.