Sport

Hendboll, Rahoveci fiton derbin

 

Vushtrria e Rahoveci janë takuar në derbin e xhiros së dytë në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Ndeshja ishte e fortë dhe interesante, ndërsa fitore ka shënuar Rahoveci me rezultatin 34:30. Rahoveci për kohë të gjatë ka mbajtur epërsi prej disa golave dhe ka fituar në fund.

Kjo ndeshje u luajt të dielën.