Sport

Ponte fiton derbin prizrenas

 

Ponte Prizreni ka fituar derbin e qytetit me Bashkimit. Të dielën mbrëma Ponte fitoi me rezultatin 101:93 ndeshjen e xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në basketboll.

Ponte Prizreni ka fituar dy çerekët e parë, ndërsa Bashkimi është përgjigjur në të tretin. Por Bashkimi sikur mbeti pa forcë dhe Ponte e mbylli qetë ndeshjen, duke mbajtur epërsi të lartë.