Sport

Lazio kthehet me fitore të thellë

 

Pas humbjes 5:1 nga Midtjyllandi në Ligën e Evropës, Lazio është kthyer të dielën me fitore të thellë. Skuadra nga Roma fitoi 4:0 në udhëtim ndaj Cremoneses, në kuadër të xhiros së shtatë të Serie A.

Ciro Immobile realizoi dy gola, ndërsa Sergej Milinkoviq-Saviq dhe Pedro shtuan nga një. Immobile e Milinkoviq-Saviq e kishin edhe nga një asistim.