Sport

Erza mbetet pa medalje në Evropianin e juniorëve

 

Erza Muminoviq ka mbetur pa medalje Kampionatin Evropian të xhudos për juniorë.

Në luftën për vend të tretë, Erzën e mposhti spanjollja Marina Diez Castello. Castello herët në luftë realizoi aksion për “Ippon”. Erza ka garuar në kategorinë deri 52 kilogramë dhe nisi ditën mirë. E mposhti fillimisht ukrainasen Olha Kalnytska e më pas gjermanen Nicole Stakhov.