Sport

Zuerichu i shqiptarëve në krizë, s’fiton as pas shtatë ndeshjeve

 

Kampioni në fuqi i Zvicrës, Zuerichu, e ka nisur në mënyrën më të keqe mbrojtjen e titullit.

Kur kanë kaluar shtatë ndeshjet e para në Superligën zvicerane, kampioni nuk e ka shijuar ende fitoren, ka dy barazime dhe pesë humbje. Mban pozitën e fundit në tabelë.