Sport

Kastrati mes Rijekës dhe Fehervarit

 

Lirim Kastrati do të largohet nga Legia e Varshavës brenda kësaj jave. Madje, largimi i sulmuesit të krahut mund të zyrtarizohet brenda 24 orëve. Kastrati që nuk bën pjesë në planet e klubit polak, ka marrë shumë oferta dhe shumë shpejt do të vendosë se ku do ta vazhdojë karrierën. Burime të KOHËS kanë bërë të ditur se Kastrati mund të rikthehet në Kroaci ose të transferohet në Hungari.

Për Kastratin ka shprehur Rijeka që po synon huazimin e 23-vjeçarit me opsionin e blerjes në fund të sezonit. Ndërsa, ofertë zyrtare për Kastratin ka edhe nga klubi i elitës së futbollit të Hungarisë, MOL Fehervari.