Sport

Acerbi mund të huazohet tek Interi

 

Qendërmbrojtësi i Lazios, Francesco Acerbi, mund të huazohet tek Interi, klub që në fund të sezonit do ta kishte të drejtën e blerjes së lojtarit.

Mediat në Itali shkruajnë se Lazio do ta linte lojtarin që të kalojë tek Interi nëse “zikaltrit” do ta paguanin pagën e tij prej 2.5 milionë euro në sezon si dhe do ta blinin 34-vjeçarin në fund të sezonit për 3 milionë euro.