2 perditesime
22:57

Liverpooli barazon në “Anfield” me Crystal Palacen

Liverpooli nuk ka arritur më shumë se një pikë në shtëpi në ndeshjen kundër Crystal Palacet. Dueli i xhiros së dytë të Premier Leagues përfundoi 1:1 dhe u zhvillua të hënën mbrëma në “Anfield”.

Wilfred Zaha shënoi golin për Crystal Palacen në minutën e 32-të. Ai realizoi pas një kundërsulmi.

Në minutën e 59-të, Liverpooli mbeti me dhjetë lojtarë në fushë, pasi u ndëshkua me karton të kuq sulmuesi Darëin Nunez. Ai goditi me kokë Joachim Andersenin e Crsytalit.

Vetëm pas dy minutash, Liverpooli arriti të barazon rezultatin në 1:1.

Supergol për vendasit shënoi Luis Diazi, i cili kaloi katër lojtarë dhe me gjuajtje të bukur nga distanca realizoi.

Deri në fund, Liverpooli pati disa mundësi për të shënuar, por nuk ia doli. Një rast të artë e lëshoi edhe Crsytal Palaci, kur Zaha qëlloi shtyllën.

Ky është barazimi i dytë i Liverpoolit në dy ndeshjet e para të sezonit të ri në Premier League.

Ndërkaq, Crystal Palace mori pikët e parë këtë edicion.

22:23

Supergol i Diazit për barazimin e Liverpoolit

Liverpooli e ka barazuar rezultatin në 1:1 në duel me Crystal Palacin.

Supergol për Liverpoolin ka shënuar Luis Diazi, i cili kaloi katër lojtarë dhe me gjuajtje të bukur nga distanca realizoi.

Diaz ka shënuar në minutën e 61-të.

https://clip.dubz.co/v/g0z4v9

21:51

Liverpooli në disavantazh pas pjesës së parë

Liverpooli është duke pësuar 1:0 në shtëpi nga Crystal Palace pas pjesës së parë.

Wilfried Zaha ka realizuar golin e epërsisë për Crystalin në minutën e 32-të.

Ndeshja që po zhvillohet në “Anfield” i takon xhiros së dytë të Premier Leagues.

Goli:

https://clip.dubz.co/v/fv8bf3