2 perditesime
18:59

Llapi e nis edicionin e ri me fitore

Llapi e ka nisur mbarë edicionin e ri në Superligën e Kosovës në futboll.

Ekipi nga Podujeva ka shënuar fitore në udhëtim te Drenica me rezultatin 1:0. Kjo ndeshje u luajt në Klinë, për shkak se në stadiumin e Drenicës është duke u vendosur sistemi i ujitjes.

Portieri i Drenicës, Arlis Shala ka shënuar autogol në minutën e 34-t. Së pari gjuajti Kushtrim Shabani që qëlloi shtyllën e më pas topin goditi portierin Shala dhe përfundoi në portë.

Në pjesën e dytë, Drenica u mundua që të paktën të marr një pikë, por nuk ia doli të shënojë.

17:51

Llapi po fiton ndaj Drenicës në pjesën e parë

Llapi është duke fituar kundër Drenicës pas pjesës së parë me rezultatin 1:0.

Portieri i Drenicës, Arlis Shala ka shënuar autogol në minutën e 34-t. Së pari gjuajti Kushtrim Shabani që qëlloi shtyllën e më pas topin goditi portierin Shala dhe përfundoi në portë.

Kjo është ndeshje e vlefshme për xhiron e parë të Superligës.

Dueli po luhet në Klinë, për shkak se në stadiumin e Drenicës është duke u vendosur sistemi i ujitjes.

17:46

Llapi në epërsi ndaj Drenicës

Llapi ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Drenicës. Ishte autogoli i portieri Arlis Shala që i dha epërsinë llapjanëve në minutën e 34-t.

Së pari gjuajti Kushtrim Shabani që qëlloi shtyllën e më pas topin goditi portierin Shala dhe përfundoi në portë.

Kjo është ndeshje e vlefshme për xhiron e parë të Superligës.

Dueli po luhet në Klinë, për shkak se në stadiumin e Drenicës është duke u vendosur sistemi i ujitjes.