Sport

Hajdari shpreson që edhe me Malishevën të luajë në Evropë

 

Një prej përforcimeve më të mëdha të Malishevës në afatin kalimtar të verës vlerësohet Fiton Hajdari.

Sulmuesi i krahut kaloi te Malisheva pasi u largua nga Gjilani pas tre vjetësh te kjo skuadër. Hajdari thotë se insistimi i trajnerit Arsim Thaqi dhe i drejtuesve të klubit e kanë bindur që t’i refuzojë disa klube për të pranuar ofertën e Malishevës.