Sport

Vëllaznimi paralajmëron kthim të fuqishëm në Superligë

 

Pas një edicioni në Ligën e Parë, KB Vëllaznimi është kthyer në Superligë. Ekipi nga Gjakova ka paralajmëruar se do të jetë “arrë e fortë” për të gjitha skuadrat në elitën e basketbollit kosovar. Si për ta dëshmuar këtë, Vëllaznimi është një prej skuadrave të pakta që tashmë ka nisur përgatitjet për edicionin 2022/23, që nis muajin e ardhshëm.

Vëllaznimi të hënën ka nisur me fazën përgatitore, nën urdhrat e trajnerit nga Kroacia, Franko Sterle. Vetëm edhe Trepça dhe Bashkimi tashmë kanë nisur me stërvitje, prej tetë skuadrave pjesëmarrëse në Superligë.