Sport

Juventusi favorit për Depayn

 

Juventusi po insiston në transferimin e sulmuesit Memphis Depay. Fabrizio Romano ka shkruar të martën se Juventusi pothuajse ka arritur marrëveshje me holandezin dhe po negocion me Barcelonën për lirimin e tij.

Depay është i gatshëm të largohet nga Barcelona pas vetëm një sezoni në “Camp Nou”, por ekipi spanjoll po kërkon 20 milionë euro për kartonin e tij.