Sport

Evertoni prezanton Onanan

Amadou Onana
 

Reprezentuesi i Belgjikës, Amadou Onana është transferuar te skuadra e Evertonit në Premier League. Evertoni e ka prezantuar të martën Onanan, të cilin e ka transferuar nga Lille.

Mesfushori 20-vjeçar me Evertonin ka firmosur kontratë pesëvjeçare dhe bëhet transferimi i pestë i ekipit anglez në këtë afat kalimtar.