Sport

Juventusit i shtohen problemet me lëndime në prag të edicionit të ri

Foto: AP
 

Kur ka mbetur më pak se një javë deri te fillimi i sezonit 2022/23 në Serie A, problemet e Juventusit me lëndimet e lojtarëve po shtohen, ka shkruar AP të hënën. Portieri Wojciech Szczesny është bërë lojtari i fundit në të cilin Juventusi nuk mund të llogaritë për ndeshjen e parë të edicionit të ri. Edicioni i ri në Itali nis të shtunën, ndërsa Juventusi ndeshjen e parë e luan dy ditë më vonë. E pret skuadrën e Sassuolos.

Juventusi ka njoftuar të hënën se portieri polak ka pësuar një lëndim të muskulit të këmbës së majtë dhe do të duhet të pauzojë të paktën për tri javë. Portieri 32-vjeçar u dëmtua në miqësoren ndaj Atletico Madridit, të cilën Juventusi e humbi të dielën me rezultatin 4:0. Ai u zëvendësua me të përfunduar pjesa e parë.