Sport

Zeqiri iu bashkua Baselit për t’u ftuar në Botëror nga Zvicra

 

Sulmuesi Andi Zeqiri pati mundësi të mira në ndeshjen e parë me fanellën e Baselit në kampionatin e Zvicrës. Megjithatë, ai nuk arriti të shënojë dhe Baseli luajti pa gola në shtëpi ndaj Young Boysit. Zeqiri ishte startues dhe u aktivizua deri në minutën e 75-të të ndeshjes. Edhe pse nuk shënoi, Zeqiri është ndarë i kënaqur me paraqitjen e tij në kampionatin zviceran.

“Ishte ndeshja e parë dhe pata emocione. Sigurisht, do të kisha dashur të shënoja në ndeshjen e parë, por nuk pata fat. Megjithatë, jam optimist i madh për ndeshjet e ardhshme”, garanton Zeqiri. “Do të përmirësohem individualisht dhe po ashtu do ta ndihmoj shumë ekipin në aspektin kolektiv. Trajneri Alex Frei ka një plan specifik për këtë dhe jam i sigurt se do të tregohet i suksesshëm”.