Sport

Barça ia jep Lewandowskit numrin e Depayt

 

Sulmuesi Robert Lewandowski është prezantuar të premten në “Camp Nou” përpara tifozëve të Barcelonës. Gjatë prezantimit të tij, ra në sy se polaku te Barcelona do ta bartë fanellën me numrin nëntë, ndonëse në ndeshjen parasezonale e kishte numrin 12.

Lewandowski do ta ketë numri nëntë, të cilin e ka bartur sezonin e shkuar Memphis Depay, i është dhënë nga drejtuesit e klubit dhe këtë e ka konfirmuar edhe presidenti Joan Laporta.