Sport

Kalimi te Zuerichu ia hap dyert Avdijajt për kthim te Kosova

Donis Avdijaj - FC Zurich
 

Donis Avdijaj ka bërë një tjetër hap para në karrierë. Me kalimin te Zuerichu, Avdijajt i janë hapur dyert për kthim edhe te Përfaqësuesja e Kosovës. Sulmuesi 25-vjeçar të hënën ka kompletuar transferimin te kampioni i Zvicrës, skuadra e Zuerichut. Avdijaj te Zuerichu ka kaluar nga Harbergu austriak, ndërsa ka firmosur për tri vjet. Te Zuerichu kanë vlerësuar lart transferimin e Avdijajt.

“Donisi ka aftësi të mëdha të futbollit. Ai mund të shfrytëzohet në shumë pozita në sulm dhe ka cilësi në përfundimin e aksioneve”, ka thënë Marinko Jurendiq, drejtor sportiv i Zuerichut.