Sport

Thaqi: Pjesa e parë mund të mbyllej 4:0 për Ballkanin

 

Mbrojtësi Armend Thaqi ka thënë se Ballkani ka mundur ta mbyllë pjesën e parë me avantazh 4:0 përballë Zhalgirisit të Lituanisë.

Ai ka thënë se Ballkani ka dominuar ndeshjen kundër kampionit të Lituanisë. Ndeshja në mes të Ballkanit dhe Zhalgirisit përfundoi pa fitues, 1:1. Kjo përballje e luajtur të martën në Prishtinë i takoi raundit të parë të Ligës së Kampionëve. Për Ballkanin ishte debutim në kualifikimet e Championsit.