Sport

Williamsi eliminohet nga “Wimbledoni”

 

Tenistja Venus Willimas dhe tenisti Jamie Murray janë eliminuar nga turneu i “Wimbledonit” në çifte të përziera.

Kjo dyshe nuk i shfrytëzoi pesë “match-point” në ballafaqimin ndaj dyshes britanike Jonny O’Mara dhe Alicia Barnett.